Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závod s časem/Getaway (2013)

2. 4. 2015

getaway_2013.jpgZběsilá adrenalinová jízda Mustangem Shelby GT500 po noční Sofii společně s Ethanem Hawkem a Selenou Gomez, kterou řídí bezdrátově Jon Voight, kterého ale prvně poznáme podle hlasu a brady, protože ho až na úplný závěr neuvidíme celý film. Táta Brunhildy Jolie totiž o Vánocích unesl Ethanovi ženu a teď mu dává instrukce. Takže Ethan jezdí noční Sofií, jako když hrajete GTA, ale neplníte mise, jen tak si blbnete. Akorát teda reálný život není GTA a myslím, že ten krásný Mustang by byl už v první půlhodině filmu tak dvacetkrát nepojízdný. Ale tak nelogičnostmi je tenhle film protkán skrz naskrz, kupříkladu proč Selena Gomez volá v Bulharsku 911. A taky třeba to, že policejní auta v Bulharsku vypadají spíš jako britská policejní auta, co mi řekl strejda internet, tak na policejních autech v Bulharsku jsou napsané ty jejich kung fu písmena. Což je vlastně taky fakt, ta bulharská azbuka ve filmu vůbec nikde není. Ale tak co, je to akční film, to je jako hledat nelogičnosti v třetím Rambovi. I když jsem si teda myslel, že doba postoupila a akční filmy se snaží být i trochu inteligentní.

Na druhou stranu, jízda to fakt je, hluchých míst tady moc není, furt se do něčeho bourá, bouraček je ve filmu víc než v první sérii Kobry 11, sem tam něco vybuchne a do toho se občas objeví lidi, kteří jsou naprosto bezvýznamní. Hlavní roli v tomhle filmu a pomyslného Oscara vyhlášeného pouze v rámci tohohle filmu vyhrává Shelby GT500. Ethan Hawke moc nehraje, spíš se zaujatě dívá přes volant a občas něco řekne. Selen Gomez fakt nevypadala na nadprůměrně chytrou holku a hlavně vypadala tak na dvanáct. Ještě že na ni Ethan v průběhu filmu nesahá, ještě by ho zavřeli. Když už jsem u Seleny Gomez, její herecké nadání je samozřejmě stejné jako nadání vedlejších herců ochotnického spolku z Dolních Vejprt, ale musím říct že v jednom filmu se mi líbila a byla dokonce i sexy. Což bude asi tím, že hrála prostitutku potažmo striptérku, která fetuje a přežila znásilňovací mejdan sériového vraha. Je to Zmrzlá zem s Nicolasem Cagem, takový průměrný, ale ne špatný film o skutečném sériovém vrahovi, když je nuda, můžu doporučit.

Závod s časem není nic jiného, než série honiček a bouraček, ze kterých dělá film jakýs takýs příběh, který vás stejně nebude zajímat, je to asi jako byste si před hraním Tetris přečetli příběh o tom, že královská dcera byla unesena a vy v roli hrdinného skladníka musíte co nejefektivněji a nejrychleji naložit bedny s výkupným. Třeba. Ale jako zase to nenudí a to i díky kameře, která zabírá dění na obrazovce z minimálně třistapadesáti úhlů. Hodně často jsou tady pak záběry z pouličních kamer a z interních kamer v autě. Co se týče hudby, tak je dynamická, nic strhujícího, ale jako doplněk adrenalinové jízdy zcela neurážející. Konec filmu je pak příjemné překvapení, které jsem nečekal a to je co říct.

Poslední věcí která mě zaráží je to, že Ethan nechce nikoho zabít, přejet, nic, ale při své zběsilé jízdě musel zabít asi tak třistapadesát lidi v autech která potkal. Takže by stejně skončil v base, nevím teda o co šlo.

45%

 
 

 

Portrét


Facebook
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>