Jdi na obsah Jdi na menu
 


Wolfcop (2014)

15. 10. 2015

poster.jpgWolfcop je béčko jako řemen. Nebo céčko jako kšandy. Z obecného měřítka to prostě není dobrý film, jenomže správný filmový gurmán samozřejmě musí z měřítek vybočovat, aby si rozšířil obzory. A ano, i u vlčího policajta se dají rozšířit různé věci.

Co je u vlkodlačího filmu nejdůležitější a je úplně jedno jestli je to komedie, čistokrevný horor, nebo třeba romantický film, je samozřejmě vzhled vlkodlaka, respektive přeměna v lykantropa. Musím říct že si tady tu práci dali a na přeměnu se dá docela dobře koukat, vždyť každé oko úchylovo potěší, když si ze sebe někdo zaživa rve kůži. Měl jsem totiž trochu obavu, že to tvůrci vezmou klasicky debilně, čili záběry se střihem na stále více a více namaskovaného chlapa. Ne, přeměna se povedla. Pokud tedy beru celotělní přeměnu. Ještě předtím se totiž hlavní hrdina promění na barových záchodcích a to je panečku celkem mazec. Rozhodně jsem nic podobného neviděl. Na druhou stranu, říkám si zda to není tak trochu odkaz na první Ginger Snaps, protože v něm se jednomu klukovi stane dost nepříjemná věc (pro muže tak trochu noční můra) a ten kluk, tak ten už o trochu starší hraje i zde. Jména tu sypat nebudu, stejně bych se musel dívat na internet, na kterém toto čtete, takže…

 

Co se týče vzhledu vlkodlaka, je to taková klasika, vypadá trochu jako rozcuchaná opice. Nicméně proti tomu se nedá nic namítat, mám raději, když si vlkodlak ponechá rysy člověka a nestane se z něj nějaký podivný zmutovaný čokl, který se chová jako divoký podivný zmutovaný čokl. To vlkodlak v tomhle filmu je prostě řízek. I když vlastně popírá onu klasickou vlkodlačí věc a sice to, že vás vlkodlak musí pokousat, aby jste se sami stali vlkodlakem. Evidentně to tak vždy není, stačí když bydlíte na malém městě, které si hlídá nějaké to tajemství a pár kokotů vás tak trochu debilním obřadem promění v onu rozcuchanou opici. Jenže se přepočítali. Neměli dělat vlkodlaka z policajta. Ten si totiž za každé situace uvědomuje, že je policajt a jeho jediný úkol je chránit zákon. Je pak celkem předvídatelné, že onen alkoholický policajt bude lepším strážcem zákona, až mu naroste vlčí penis. Penis samozřejmě nezmiňuji jenom tak, on má ve filmu pár svých patnáct minut slávy, ať už jsou to záchody, nebo ženská, která si jaksi chce užít animálního sexu.

 

Wolfcop je obecně hrozně debilním filmem, ale s naprosto neobjektivním měřítkem jaké mám je to neskutečná sranda, zvláště v některých scénách. Je totiž vždy uvolňující vidět film, který stojí za hovno, ví to o sobě a je mu tak dobře. Spousta věcí co na nás chrlí Holywood s miliónovými rozpočty je úplně stejný kekel, ale bere se to vážně jak skautský vedoucí. Scénář by mohl být malinko lepší, přecijen to finále někdo vytáhl ze staré fusekle, kterou našel někde na půdě zajetého domova důchodců, ale vše to dorovnává zábava a celkem povedené krvavé scény, kterých sice není mnoho, ale je jich dostatek. Těšil jsem a dostal jsem to co jsem chtěl. Docela paráda.

 

75%

 

 
 

 

Portrét


Facebook
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>