Jdi na obsah Jdi na menu
 


The Kick/Won Dohndte!! /Deo kik (2011)

18. 1. 2015

the_kick_filmposter.jpegTenhle film mi připomněl dětství, ukázal krásu žen a dokonce jsem se i zamiloval. Ale tak popořadě, že jo. Je to pár let, co jsem viděl thajský Chocolate s perfektní Jeejou Yanin. Pak jsem s ní viděl ještě Raging Phoenix a byl jsem už trochu míň nadšen, nicméně získala si u mě takový naprosto nepodstatný status ženského Bruce Lee. Jenže jsem na ni tak nějak zapomněl. A teď se konečně dostávám k The Kick. Nedávno jsem totiž surfoval čsfd (ano, občas to dělám) a jen tak si kliknul na její jméno a koukám: Hele! Nějaký film!

Je tady ovšem problém, Jeeja je tady celkem vedlejší postava, i když s dost podstatnou rolí. To nic ale nemění na faktu, že řekne asi pět slov (což je víceméně jedno), ale hlavně se objeví asi tak v půlce filmu. Hlavními hrdiny tohoto filmu jsou totiž úplně jiní lidé. Jedna Taekwoondo rodina z Koreje, co žije v Thajsku. Snad bych měl ale napřed vysvětlit to dětství.

 The Kick je pro mě čirá esence kopačkových filmů z půjčovny mého dětství, kdy jsem si půjčoval různé kung fu děti a jim podobné sračky. The Kick je totiž takovým rodinným kopačkovým filmem, na kterém si najde něco každý. Děti se můžou ztotožnit s malým smrádětem, které je ve filmu právě jen z tohohle důvodu, puberťáci se sžijí s Taeyangem, mamky tady mají ženu v domácnosti a  chlapi pěkné baby. A babička s dědečkem stejně koukaj vedle v kuchyni na Šlágr TV, takže to nikoho nezajímá. Pro mě je důležitá především Taemi, aka K Kim, což je mladičká tejkfundistka z Koreje, která je především tejkfundsitkou, nikoli herečkou. Ona je tak strašně moc roztomilá, že jsem z toho měl erekci. A hlavně umí neskutečné věci s nohama. Mlask.

Děj se točí okolo ukradeného mečíku, který je nějakým thajským národním pokladem, jenže po něm zatouží zlotřilý pracháč z Koreje, který se ho rozhodne ukrást. A ukradne. Všechno šlape jako na drátku a on už se celý třepe jak bude doma onanovat nad svou sbírkou nožíků, jenže se mu do cesty připlete Taeyang. A ten se rozhodne jemu a jeho doprovodu nakopat prdelinku. A pak se do toho vloží Taemi, která má skvělý nástup :-* Mečík je vrácen, rodina šikanována, jsou tam nějaké ty únosy a hlavně hodně kopaček, vždyť se tak ten film jmenuje. Zhruba v půlce filmu se tady objevuje již slíbená Jeeja Yanin, které to tady světe div se, sluší! Bude to asi díky těm dlouhým vlnitým vlasům.  Předvede pár sice taky pár slušných kousků, ale hlavní kopačkový čas tady má Taeyang. Ten totiž trpí pod tak trochu despotickým otcem, který před dvaceti lety zjebal olympiádu a tak se snaží tam dotlačit syna. Jenže ten chce tancovat! Ono téhle vaty je tady víc, třeba vztah rodičů, který už není to co býval (máte dvě dospělé děti a jedno malé, žijete spolu dvacet let, co byste sakra chtěli?!).

The Kick, vzhledem k tomu že je filmem rodinným, obsahuje hodně humorných scén. Jako humor to je, ale poněkud infantilní, asi na úrovni nějakých Kameňáků. Nejmladší rodinný příslušník s krásným jménem Tajfun tu má například dělat ten humor, ale je to spíš nesnesitelně nesympatický malý parchant. Ovšem pozor, umí zneškodňovat bomby! Což se naučil na nějaké pitomé mobilní hře…

Pokud zavřete oči a soustředíte se jen na souboje a Taemi, je tenhle film naprosto skvělý. Pokud se zajímáte o příběh tak už tak nadšení nebudete, ovšem vaše hodnocení je stejně k hovnu, protože hledat u podobných filmů příběh je asi jako hledat příběh u známého fláku Dvě lízátka v Análkově.

Za mě parádní podívaná a závěrečný souboj tří holek jsem si pustil asi dvacetkrát. Ten kop Taemi skrze sklo je naprosto sexy.

90%

 
 

 

Portrét


Facebook
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>