Jdi na obsah Jdi na menu
 


The Amazing Spiderman (2012)

6. 4. 2013

amazing_spiderman_ver14.jpg

Spíďakluk, spíďakluk, umí z rukou svetry plést. Jak se stát z takového malinkého ocáska velkým ocasem, který běhá v elasťácích po městě a svlíká si masku častěji než Kuba tričko v Twilight? Cesta není tak jednoduchá jak by se mohlo zdát, ne každý může být profesionálním ocasem.

Ono takhle, Raimiho Spíďa byl docela dobrý. Toby Magvajr působil s tím jeho kukučem jako nesmělý a roztržitý klučina ze sousedství a byť osobně má můj pyj rád Emmu Stone, Kirsten Dunst se mi tam hodila mnohem více. Kamenná Emma je tady navíc bloncka a navíc se jmenuje Gwen. Čili naprosto asexuální, protože Emma má být zrzka. Vůbec se nestydím za neznalost komiksové předlohy, takže sorry, ale nemám vůbec páru kdo to nějaká Gwen je, Péťa Párkr se přeci vždycky točil okolo rusovlasé Marie a Jany (koukám že tvůrce této postavy rád holdoval veselým cigárkům) a ne nějaké Gwen. Další markantní rozdíl pak je v hlavním záporákovi. Když se narodil Wilem Dafoe, tak předpokládám, že si přehodil cigárko do koutku, vytáhl (odněkud) bouchačku a ustřelil porodníkovi hlavu. Prostě se už jako záporák narodil. Naproti tomu Rhys Ifans čím je straší, tak už nevypadá jako hipísácka smažka, ale jako opotřebovaný strejda ze sovětského svazu. Pak se změní v jakousi špatnou variaci ještěra, něco jako kdyby spolu měly sex Godzilla a někdo z klanů Želvích ninjů (určitě Rafael!). Záporák fakt nic moc, nejde z něj strach nic, takový prostě Bowser z Maria. A tak mě napadá, že podobně vyhlížející monstra už jsem viděl! A to právě ve filmu Super Mario Bros (který se mi na rozdíl od většiny lidí hrozně líbil). Tam byli takoví polodinosauří lidé, se stejně pitomým výrazem jako tady reptilák ve Spíďákovi.

Ono takhle, když jsem viděl trailer na tohohle emejzing Spídrmana, říkal jsem si že to vypadá jako gameplay video z Mirrors Edge a říkám si proč točit dalšího Spidermana, když už tu máme celkem dobrou trilogii. A myslel jsem si to správně, protože tenhle díl(?) je fakt hrozně zbytečný a vůbec nechápu proč někdo něco takového točil. Nicméně filmový svět teď ovládají remaky, tak mi aspoň plesají kuličky z toho, že to není další smradlavý remake. Jenže, u tohohle jsem měl smíšené pocity, jednou se mi to zdálo zdlouhavé, potom se zase všechno seběhlo nějak rychle přerod na Spidermana byl na mě taky tak trochu rychlý. Například by bylo super, kdyby se film zabýval pocitem viny, kterým trpí Peter, protože cítí vinu na smrti svého strejdy. Ne, tohle není spoiler, strejda prostě ve Spidermanovi umřít musí, má takový dost blbý osud, no. Ale co se dá dělat, aspoň že UncleBens nelepí. V podstatě nejvíce mě pobavila (ale asi jinak než tvůrci zamýšleli) scéna s jeřáby. Takový něco jako tolik proklínaný americký patriotismus, ale bez té jejich modročervené plachty, která tam vždycky nenápadně vlaje. Tady vlaje kluk v modročerveném kostýmu… Aspoň na sobě nemá hvězdičky. To by si ho pak taky mohli splést s pověšenýma trenclema Apollo Creeda. Takže Spíďa má prostě problém a potřebuje se dostat do centra, aby zmlátil ještěrka. A teď si ho všimne stavař a řekne: To je ten co mi zachránil kluka! Všichni jeřábníci do zbraně! A pak mu prostě jeřábníci pomůžou. Nevím teda co v Bánské Bystrici dělá tolik jeřábů v centru města, ale budiž. Stejně je to hovadina.

Jedna z věcí, které si musí všimnout každý je Spíďův obličejový exhibicionismus. Jasně, ušiju si fešný obleček a masku, aby mě nikdo nepoznal a pak si tu masku bez problému kdekoliv sundám, vždyť o co jde, že jo. Pohoda. Když už jsem si vyčesával háro like a crossover Teda Mosbyho Edvarda Kuléna, tak to nebudu zakrývat nějakým čepečkem, to by byl smrtelný hřích a byl bych sražen do pekel mocným prdem boží zadnice. Třeba.

Nejnovější Spiderman je celkem zbytečný film, snaží se být více cool a je jednoznačně určený pro mladší publikum, které dokáže ocenit takovéhle ptákoviny, které mě jakožto starou konzervu akorát tak serou. Pokud jste nenároční, tak se asi zabavíte, já jsem se opravdu hodně nudil, i když ne vždy. Raimiho Spiderman je úplně jiná liga, Amazing Spiderman by chtěl hrát Ligu mistrů taky, ale nemůže se dostat ani z druhé polské ligy. Ruce pryč.

 
 

 

Portrét


Facebook
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>