Jdi na obsah Jdi na menu
 


Repo Chick (2009)

repochick_newest_poster_2011_.jpgCo jsem to právě do prdele viděl?

 

A to by mohlo být všechno co bych mohl k Repo Chick napsat. Protože tuhle otázku si po skončení filmu musí položit každý. A možná i v průběhu filmu. Je to něco jako kdybych viděl Teletubbies šňupat kokain. Což tedy dělá určitě Dipsy (no racist) a jsem skálopevně přesvědčen že v tom jede i vysavač Noo-noo. Půjdou do tepláků.

 

Každopádně, abych tak v kostce, či v kruhu začarovaném, vysvětlil o co vlastně jde. Je tady Pixxi, což je blondýna s vizáží té blondýny jak hrála v tom Dyzny filmu, kde všichni zpívali, hráli u toho basket a snad i lovili draky, nebo tak něco. Víš ne, takový ten film. No a tahle Pixxi je nejmladší člen rodiny, která má tolik prachů, že i strýček Skrblík musí pukat závistí. Jenže! Pixxi je tak trochu nepovedená fakanice, protože dělá to, co dělají všechny bohaté holky. Bere drogy, jezdí rychle, má nechráněný sex, no furt ji prostě za něco arestují. A to se nelíbí rodině, která se rozhodne ji vydědit, pokud si nesežene práci. Což je pro Pixxi sprosté slovo. A nejen pro ni, stejně jako pro její partu, jejíž přísady tvoří steampunkový gay, disco pankáč ze sado salónu a ženská, která má úplně stejnou vizáž jako jedna ženská v jednom filmu, ale teď nevím která a v jakém. Však víte, ta. V tom. Důležitá část přichází, když Pixxi odtáhnou její růžové auto, které jednou vypadá jako Mercedes a jednou jako růžový vůz Hermanna Göeringa. Ono totiž když si Pixxi se svou bandou idiotů přijde pro auto na skládku, či co to je. A právě tam získá práci. A dokonce přijde i Čekotej (zdravím Star Trek)! Začne pracovat jako repo man. Teda woman. Vlastně Chick. Repo Chick.

Repo men jsou chlápci, kteří zabavují majetek, jak jsem teda aniž bych se o to nějak zvlášť snažil, pochopil. Takoví prostě exekutoři. A Pixxi má na tuhle práci doslova talent od boha, jak se říká. No a abych to zkrátil, je tady ještě zbraň hromadného ničení, urban legend vlak, který má cenu milión dolarů, podivný rapper s dredama a únosci, kteří chtějí donutit prezidenta, aby zakázal golf a stal se veganem, stejně jako celá sněmovna. Jinak zničí LA, nebo nějakou podobnou sračku. Příběh jsem fakt nedával. Je to zamotané jak žárovičky na vánoční stromek. Navíc je tady spousta úplných zhovadilostí, nepochopitelných šíleností a taky poměrně dost kreténských blbostí. Příběh je stejně jako zpracování prostě ujetý. Jakože dost. I když celkové zpracování filmu je ujetější víc.

Především, naprosto chybí exteriéry. A vlastně i interiéry. Ne, netočili to v deváté dimenzi, jen se prostě herci pohybovali neustále před zeleným plátnem. A to dokonce i v interiérech! Exteriéry jsou ovšem o mnoho zajímavější. Byl pro ně využitý takový ten obrovský stůl s krajinkama, baráčkama, lidičkama, prostě vláčky! Ano, exteriéry jsou točeny v modelu železnice. A vlastně to vypadá dost dobře. Pohybují se v něm občas i herci, kteří jsou tam dodáni. Jako já asi chápu tu hru, který tenhle film na diváka hraje. Oni prostě chtěli natočit brakový film. Ale ten nejbrakovatější. Na turecké remaky sice nemají, ale docela dost se tomuhle cíli přiblížili. Asi první co vás hned kopne mezi oči je právě ona práce se zeleným plátnem, která by se dala přirovnat asi k začínajícímu youtube vlogerovi. Postavy působí vystřihnutě, občas selhávají i dimenze, protože jde prostě vidět, že podlaha i stěna jsou placatý obrázek. Postavy celou dobu filmu vypadají jako by je někdo vystřihnul a nalepil na jiný obrázek. A pak je nějak rozpohyboval, třeba kouzlem, co já vím. Nejsem kouzelník. I přes tohle je ale vizuál docela zajímavý a občas, tedy párkrát, je i celkem co obdivovat. Až tedy na herce, protože ti jsou většinu času až nepříjemní. I tak ale poradí udělat spár dobrých vtipů, už i sice nevzpomínám, ale například havárka a podání mobilu bylo vtipné, to jsem se fakt zasmál. Cho cho.

Repo Chick rozhodně nedoporučuju a to nikomu. Na druhou stranu, ten malý retardovaný Caelos, který se povětšinu času směje ostatním malým Caelosům v mé hlavě, protože je nad věcí a je mu všechno fuk vám to doporučuje. On je totiž fanoušek hloupých a debilních filmů, které mají svoje kouzlo a hlavně ho neskutečně baví. Sice tohle nemá na SyFy, Asylum a další blbosti, ale zajímavý tenhle film pro fanouška špatných a brakových filmů rozhodně je. Nicméně, hodnotím nízko, protože intelektuální malý Caelos se dožaduje objektivity a malého Caelose fandu špatných filmů zamkl v komoře. (Ono to hodnocení je stejně vždycky od oka)

 

16,0738%

 
 

 

Portrét


Facebook
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>