Jdi na obsah Jdi na menu
 


Money Monster/Hra peněz (2016)

7. 2. 2017

ho00003771.jpgFilm tak napínavý, že budete napnutí jako guma od trenek Johna Goodmana. Fakt. Normálně jsem byl tak napnut, že jsem se nemohl ani pohnout. A to já kolem sebe ve spánku většinou kopu…

Kecám, samozřejmě že jsem nespal, to bych pak nemohl vidět tenhle skvost všech skvostů ze Skvostova, kde šedý lišák George Clooney hraje idiota, kterého přepadne ještě větší idiot a společně se idiotsky postaví proti velkému bezpráví pomalu jako Batman a Robin, či Jája a Pája, přičemž v druhém případě by jejich děda Lebeda byla Julia Roberts, která když už se objeví na scéně, tak sedí po tmě a mele kraviny do mikrofonu, takže se aspoň neztrapní tak moc, jako zbytek herecké skvadry snímku Hra peněz.

Co mi na filmu především vadí, je jeho myšlenka. Myšlenka toho, že bohatí jsou všichni zmrdi, na lidech jim nezáleží, podvádí, lžou a mají bříška plná vší a pavouků.  To je samozřejmě pravda (navíc mají všichni mikropenisy), ale jde o to, že film cílí především na jednodušší publikum, které si pak u láhve vychlazeného kvalitního Braníka v plastu ročník 2016 mohou svorně zanadávat, jak je všichni okrádaj, exekuce a další sračky, za které si 99,5% lidí může samo, protože si vzali půjčku, kterou nebyli schopni splácet, nebo si hráli na makléře a zainvestovali svoje peníze do něčeho o čem vůbec nic neví. Což je teda případ tohohle filmu, kdy lidé poslechli moderátora George Clooneyho v jeho naprosto debilní televizní show o investování na burze. Ta show je mimochodem něco tak debilního, že její pravidelné sledování by mě donutilo si lehnout na nejbližší koleje a nechat si pendolinem rozjet kokosák. Každopádně, jelikož ho hodně lidí poslechlo, hodně lidí přišlo o svoje peníze, protože firma měla „softwarový problém“ a jednoduše řečeno, smazala peníze všech jako mažeš ty svou historii prohlížeče, aby nikdo neviděl, že nejradši máš brazilky co na sebe zvrací a pozoruje je u toho želva. Vlastně mi celou dobu nějak nedošlo jak by to bylo možné a jak se celá ta firma k tomu staví přístupem: Sorry jako.

Každopádně, jeden z ochuzených si sebral svoje kuličky do ruky, jako správný tenorista si vzal nějaké ty boby a bouchačku a rozhodl se jednat. Vrchol filmu je, když se policie spojí s jeho těhotnou přítelkyní, která ho vypičuje v přímém přenosu tak moc, až mu z toho upadne lulánek. To jsem se fakt zasmál. Každopádně, Clooney se snaží přežít, tak se z toho vykecává a vykecává, do ucha se mu vykecává věkem sešlá Pretty Woman a chudák teroristický kluk je z toho celý na prášky. Pak se teda rozhodnou, že všemu přijdou na kloub, což nakonec přijdou, ale k ničemu to nevede, stejně jako celý tenhle jednoduchý idiotský film. Tvojí babičce se to možná bude líbit, ale pro inteligentního člověka je to nudná nuda, která člověka akorát tak nasere.

 
 

 

Portrét


Facebook
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>