Jdi na obsah Jdi na menu
 


G.I. Joe: Retaliation/G.I. Joe 2: Odveta (2013)

29. 10. 2013

11171817_800.jpgNo jo, hračky, které se u nás těšily obrovské popularitě v raných devadesátých letech se rozhodly pro comeback. A tak jsou teda tady. G.I.Joe u nás teda zase tak populární nebyl, ale s Transformerama je to jedna a ta samá pakáž. Jednička byla celkem sranda. Drederick Tatum je podle mě celkem ucházející herec, ale měl by brát role, ve kterých nebude za úplného kokota. Třeba v Hledání všech tvých svatých hrál roli vychlastaného bráchy jednoho z hrdinů a hrál to teda fakt nesmírně dobře. Jenže pak přišel ten tancovací film, jeho kariéra se rozjela a on asi chce být akční hrdina nebo co. Teď mě napadá, představte si něco jako Expendables, ale za 30 let. Všichni současní Expendables už pod drnem, nebo si serou do plíny a v tom se objeví film, třeba Expendables 3. Obsazení: Chaning Tatum, Tobey Maquire, Ryan Reynolds etc. V roli záporáka David Beckham. Ty vole, to by mělo koule! Jako dva hrášky. Každopádně zpátky k G.I.Joe 2: Odveta. Tatum jak už jsem říkal, je ve své roli za absolutního kokota a navíc hned na začátku umře. To je rána co? No, je to možná spoiler, tak to jste to neměli číst. Vaše chyba. Každopádně neumře sám. Umře totiž skoro celý tým GI Joe. Další spoiler? Ups. Zůstanou jenom Dwayne Johnson s nějakou ženskou a nějakým chlapem. U tohohle filmu jsem vlastně na něco přišel. Definitivně jsem se ujistil, že moje stoupající averze k Dvejnu Džonsovi je na místě. Ten chlap má furt vyšinutý pohled, vykulené oči a i když se snaží tvářit příjemně, tak furt čekám kdy sežere nějaké dítě, nebo se změní ve vesmírnou příšeru. Je to fakt obluda. Jeho herecký projev tomu pak odpovídá, v každé roli vypadá jak psychotik na sedativech. Už ho pro pána krále nedávejte do filmů na které se dívají děti! Dyť z toho budou mít trauma.

Takže tým Joe byl rozmetán a musí se s tím něco udělat, protože to prostě nemůže zůstat jenom tak. Díky tomu, že vám to hned na začátku film prozradí, nebudete vůbec překvapeni z toho, že Joeové přijdou na to, že prezident USA (kdo taky jiný) není prezident USA, ani jiné země a dokonce to není ani prezident. A to proto, že onanuje místo pravé levou a přestal říkat ty vogo. A tak teda jsou, až najdou Bruce Willice, který je tak trochu malým pozitivem filmu. Pronese nějakou hlášku, hodí ten svůj ironický kukuč je to celkem dobrý. A pak je ve filmu pár takových slepých uliček. Teda ony slepé nejsou, ale… Prostě ale. Celou tu tirádu s černým japonským mistrem v podání RZA jsem nějak nedal a přišla mi strašně dementní, člověk neví jestli to myslí vážně, nebo ne, když už si něco myslí, tak ho film přesvědčí o opaku, jednoduše je to takové k ničemu. Nicméně díky tomu se dočkáme ultra mega kůl v hlavě ninja bitky, která ve 3D provedení v kině, musela u pubošů vyvolat tvrdé trenky a psaní statusů na facebook, že viděli ten nejlepší film na světě. Samozřejmě neříkám že většina pubescentů je hloupá, nejsem rasista, to ne. Další tak nějak slepá ulice jsou záporáci. Je až s podivem, že tam tak nějak vůbec nejsou. Tam ten komandér, či jak se ten ocas jmenoval, to je vedoucí judistické chaty a my se z jeho strany nedočkáme vlastně ničeho. Pak jsou tam ti dva agenti, kteří se taky nijak zvlášť nepředvedou a dva dny po shlédnutí filmu si ani nevzpomenu kdo je vlastně hrál a jak vypadali. Což si teda nevzpomenu u více postav. Malé , avšak fyziku nakopávající pozitivum je útok motorkou, který jsem nečekal.

Druhý GI Joe je prostě plytká blitka, plná klišé keců, plná klišé keců o americe, plná hovadin a nezajímavých postav. A paradoxně je míň epic než jednička, která byla taky celkem blbost. Kdybyste čirou náhodou, náboženským vnuknutím, či jen nudou dostali nápad se na tenhle špektákl podívat, tak si raději nalijte do očí savo. Bude to bolet, ale jednou to přestane. Film byste prožívali úplně stejně. A nebo se na to podívejte a napište mi jaký jsem debil, co nemá pravdu. Mně je to celkem jedno, já už ale tyhle vojáčky vidět nikdy nechci. Fakt.

 
 

 

Portrét


Facebook
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>