Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhá šance/Hope Springs (2012)

27. 1. 2015

11167978_800.jpgTommy Lee Jones a Meryl Streep jsou manželé, kteří zažívají krizi středního věku v seniorském věku. Nebo tak nějak. Chci tím říct, že pro tenhle film měli vybrat aspoň o deset let mladší herce, protože takhle je z toho další geronto komedie o tom, jak chtějí babka s dědkem kopulovat, ale i ve svým stodvacetiosmi letech se chovají jak nedozrálí lulani. Abych ovšem hned takhle ze startu neposílal všechno trubičkou do kakaového věnečku, jedno se musí nechat. Já jim ty manžele celkem věřil, fakt že jo. Taky to jsou dobří herci, tak co bych jim jejich role nevěřil, že jo. Jenže to je asi tak všechno, až na pár vtípků, které stejně smrdí trapností, film nabízí, kulantně řečeno, úplné hovno.

 

Meryl Streep je v manželství s Tommy Lee Jonesem nešťastná. Kdo by taky nebyl, když on je zamamraný burák, který se neumí chovat a všechno je pro něho drahé. Měl jsem z něj pocit, že snad po sexu pere i šprcky, které ale stejně nepotřebuje. A hlavně furt mele, mamrá, kafrá, asi do půlky filmu jsem ho chtěl zabít. Meryl Streep zase chodí okolo, tváří se jak vyhukaná šestnáctka a nakonec je kvůli tomu, že je ona nešťastná, objedná k nějakému superskvělému manželskému poradci, který ale může předepisovat léky, tak nevím jak to tam v americe mají. Docela debilní je to,že všechny jejich neshody plynou z nefunkčního sexuálního života. Či v tomhle případě neexistujícího. Co by sakra chtěli, vždyť jsou důchodci, do prčic. Jen si zkuste představit svou bábrli s dědouškem, jak se po sobě plazí a dědula zavádí svůj vrásčitý pyj do jejího vytahaného lůna… Jasně že vím že důchodci souloží, jen je to něco, na co se člověk nemusí dívat (nebo třeba myslet). Každopádně skoro celý film čumíte na Tommy Lee Jonese, který si furt stěžuje a na všechno sere. No a Meryl Streep si zase stěžuje, že se jí nedotýká a že už to prostě není jako před třiceti lety. Ano, to už tak prostě bývá a ona by to ve svých letech mohla vědět. Měla se prostě rozvést a najít si o třicet let mladšího, pak by to bylo jako před třiceti lety.

Od jisté chvíle jsem si na tenhle film vytvořil názor, který se mi film nesnažil až do konce nijak vyvrátit. Ten film je prostě jen o tom, že ho Tommy Lee Jones chce vykouřit. Vyhulit. Felácio, nevím jak to napsat slušně, nemám rád slovo orál, protože to zní jako značka levné zubní pasty. A tak to milá Meryl zkouší, moc jí to nejde, je z toho na nervy, jenže Tommy to prostě chce a ještě si k tomu rád pouští nějakou náladovou hudbu, je to prostě mazák. Meryl to zatím zkouší na záchodě s banánem, pak se jim konečně podaří si pořádně zaobcovat a pohádky je konec.

Fakt docela zbytečný film, protože těchhle geronto komedií je spousta, ale nejsou všechny natočené a napsané takhle blbě. Konec je pak naprosto divný. Ten polibek (no, nevím zda by to pan farář nazval polibkem) je děsně trapný, strojený, nelíbil se mi.

 

Být mi o třicet víc, tak se u toho asi směju, pak si ho vydrandím na záchodě a jdu pařit ke Šlágr TV. Takhle je to prostě jen zbytečný podprůměrný film.

 

25%

 
 

 

Portrét


Facebook
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>