Jdi na obsah Jdi na menu
 


Battleship/Bitevní loď (2012)

11. 9. 2013

 battleship-movie-poster-taylor-kitsch.jpgTahle holka je ale pěkná kráva. Když se na ni podíváte jen na chvíli, tečou vám sliny z toho jak vypadá sexy. Když se s ní poznáte líp, zjistíte že je sexy asi jako silně přelíčená padesátka, která si myslí že jí je dvacet a je tak strašně blbá, že když promluví, tak to zní jako by vás někdo nutil polykat střepy a penetroval vám ánus opravdu velkým kaktusem. Tak nějak tak bych vysvětlil Battleship, akorát si místo ženské dosaďte Battleship. Kdysi jsem viděl snad jeden z prvních trailerů a moje srdce skákalo jak teknař po pěti éčkách, když hrají jeho oblíbený buben. Lodičky, letadýlka, bum bác z děl, mimozemšťani a vůbec celé námořnictvo proti emzákům. Byl tam taky Liam Neeson, říkám si že to bude minimálně zábavné nenáročné pokoukáníčko. A nebo taky pěkný nářez. Nenáročné to je, to ano. Pokud máte po lobotomii a ani před tím jste neuměli malou násobilku. Pro normálního člověka je to náročné asi jako sledovat rozhovor s Ornellou Paštikovou, či jak se ta krásná a inteligentní slečna jmenuje. Přitom to začíná celkem dobře…

Teda relativně dobře. Už tady lze zaznamenat hereckou školu Antonie Nedošínské a to to myslím ještě jako pochvalu. To ale nic nemění na tom, že celá scéna s kuřecím burritem je fakt zábavná. Pak si vyslechneme kokotské kázání od chlápka s nejzbytečnější rolí na světě (vlastně moment, ještě je tam Rihanna a ten hnusný zrzek(a Liam Neeson)) a náš milý zlatý hrdina musí k maríně, nic se nedá dělat. Nevím jak dlouhá uběhne doba, ale rozhodně to pár let není, když v tom zjistíte, že z chlápka který  neměl práci, spal u bráchy na gauči a měl rozbité auto je najednou poručík a to nastoupil k armádě v šestadvaceti. Tohle je možné buď zázrakem, a nebo prolezl úplně všechny prdele v americké armádě. Pak nastává seznamování s ostatními národy. Tam jsem chtěl skočit do obrazu a zabít Rihannu s protivným zrzkem. Vlastně ty dva jsem měl chuť zabít po celou dobu filmu. Každopádně, u kokotin zůstaneme. Když už jsou ty národy u sebe (má jich být sedmnáct, ale film si všiml jen japonců a amíků) tak si to rozdají ve fotbálku. Nic horšího jste neviděli. A to i když jste někdy viděli zápas mezi Blšany a Drnovicemi. Nebo Spartou a Slávií, prostě špatný fotbal. Je vidět naprosto přesně, že ten kdo film točil nemá ani páru jak se fotbal hraje. Je to dalších pár minut utrpení, ovšem s relativně vtipným zakončením, v podobě překopnuté penalty, což se sice dalo očekávat, ale vtipné to je. Ale ne zase tak moc.

Po zhruba necelé půlhodině se podíváme na americké veterány, čili barák plný beznohých lidí, kteří mají všichni protézy za půl mega. A tam se objeví snad jediná postava, která mě ve filmu vyloženě nesrala, jen jsem se jí smál. Obrovitý černoch, který je furt nasraný a místo nohou má dvě železné tyčky. Prostě kyborg. Na tuhle postavu se zaměřte, je to fakt masér.

A hned potom se stane to hlavní, mimozemšťani jsou na scéně. Musím říct, že efekty jsou fakt pěkné, rozbití něčeho v Číně (jakési město či co) je uděláno dost dobře. A vůbec celé efekty lodí či bojů vypadají dobře.  Každopádně, mimozemšťani sebou fláknou do moře a udělají si okolo sebe obrovskou kopuli jako je báň ve Simpsonech ve filmu, nebo v seroši Under the Dome. A v ní zůstali uvězneny shodou okolností jen tři lodě, torpédoborce. A tak se s nima  budou bít. Předně musím říct, že naprosto nechápu smysl toho, jak mimozemšťani vidí. Všechno se jim označuje zeleně nebo červeně, když je to červeně, je to zbraň a musí to zabít, nebo rozbít. Jenže ono jim to nějak hapruje. A de facto to pobízí k tomu, že když hodím pušku na zem, poškrábu si kulky a strčím ruce do kapes (přes které i budu dál škrábat kulky), tak můžu kolem nich úplně normálně chodit a oni si mě nebudou všímat. Jenže, oni nějak nevidí ani ty zbraně, ale jen občas. Prostě je tenhle systém krajně nespolehlivý a všeobecně dost na hovno. A málem bych zapomněl zmínit mimozemšťany, kteří jsou fakt hnusní a vzhledem k efektům třeba strojů se tady fakt někdo trochu přehmátnul. Mají hnusný design, jsou hnusně digitální a navíc nevím který evoluční cyklus, resp kvůli čemu by někomu musela rašit na bradě ostnatá bradka. Mě už se to ani nechce psát, mimozemšťani jsou prostě úplně na hovno, chovají se a jednají nesmyslně, nesmyslně vypadají a vůbec dělají všechno nesmyslně jenom proto, aby to mohlo vypadat mega kůl při efektech. A málem bych zapomněl, přiletěli na zemi, protože my jsme jim poslali signál. No a tak tady přiletěli, aby si ověřili spojení, mohli tam po příletu mimozemšťanů dát klidně scénu z Kurvahošigutentag, když Bolkovi volají do auta a zkouší telefon. Jak zkůšáš? Co zkůšáš? Jo a pak by to mohlo skončit, aspoň by to byla sranda. Jak to dopadne samozřejmě říkat nemusím, rebel konečně procitne a dostane rozum, porazí mimozemšťany se sedmdesát let starou lodí, jejíž posádka je ještě starší a vše skončí happy endem. Nikoho nenapadne, že asi přiletí další lodě, když se ty první neozvou. Ne, na to srát, rozbili jsme jim pět lodí, jsme pánové vesmíru ty vole. Každopádně, už mě celkem sere, jak tvůrci filmů nechodili na základce na fyziku. Smyk v plné rychlosti na vodě s miliontunovou válečnou lodí tak, že za jízdy vyhodím kotvu? Vystřelit z lodního děla tak, že chlápkovi co je metr od něj ani nepíská v uších a udrží se na ocelovém lanku, které by musel už jen tlakem prasknout, natož aby se na něm udržel chlap svou vlastní silou? Ale jděte.

Další samostatnou kapitolou jsou dialogy. Nebo lépe řečeno sračka v hovně. Ono to ani nejde slušně nazvat. Přísahám, že tolik blbostí a tak debilně řečených jsem ještě nikdy nikde neviděl. A to jsem milovník asylumu, syfy monster béček a viděl jsem oba díly Playgirls. A ona to ani není sranda! Jen se prostě cítíte trapně za ty lidi co to musí říkat. Někdo říká, že je takhle celý film schválně, že je to nadsázka. Já říkám že je to jen a pouze debilita. Fakt se to nedá poslouchat.

Jediné, ale opravdu jediné plus filmu kterému se nedá nic vytknout je hudba. Soundtrack je fakt parádní a ACDC bych chtěl slyšet v každém filmu. Jednou o tom udělal video James Rolfe, aka Angry Video Game Nerd, kde dal do různých filmů hudbu od ACDC. Doporučuju.

Poučení na závěr: Stojí před vámi mimozemské lodě, které jsou s vaší technikou na první pohled neporazitelné. Dvě ze tří vašich lodí byly potopeny. Z jedné z potopených lodí je spoustu přeživších, kterým hrozí utonutí. Co udělá správný kapitán lodě, když zjistí že jsou zbraně k ničemu? Jasně, jen proto že mu zabili bráchu zavelí ke koliznímu kurzu, aby obětoval zbytečně celou loď i s posádkou. A to dává smysl.  

 
 

 

Portrét


Facebook
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>