Jdi na obsah Jdi na menu
 


Appleseed Alpha (2014)

14. 9. 2014

 Pro začátek musím říct, že vůbec nevím co je zač ten Duch v mušli, od jehož tvůrců je tendlencten biják. Možná je to tím, že sledovat animé je pro mě až na vyjímky jako dloubat se šroubovákem v oku, což sice občas dělám rád, ale že bych to zrovna vyhledával, to fakt ne. Nicméně, po tomhle jsem šel, jelikož jsem viděl nějaký předchozí Aplleseed, který měl sice hrozně nádherné zpracování, ale příběh mě zajímal asi jako mongolského pastevce jaků ekonomická situace v Bangladéši. Takže vůbec, kdyby to náhodou někdo nepochopil. Ale bylo to pěkně animované, to zase jo. Jenže co dělat s nádhernou ženou, když je po lobotomii (i když tohle nebude dobrý příklad, asi by se (mnoho) využití našlo). Každopádně, tahle „dvojka“ je prý prequlem, což mi vzhledem k dvojitému usnutí u předchozího filmu až tak nevadilo, protože jsem díky tomu nemohl absolutně vědět, o co že v tomhle universu jde. Jde samozřejmě o ženskou, nějaké to zničení světa a podobný pytel hovadin, na které jsme skoro ze všech akčních scifi filmů zvyklí.

Je tady jakýsi svět, ve kterém žijou kyborgové společně s lidmi, přičemž lidé jsou dle toho co jsem viděl menšina. Mají ale nějaké svoje bájné město, něco jako švejžužu v Matrixu, či jak se to město jmenuje, na internetu se mi to hledat nechce. A pak jsou tady dva žoldáci, přičemž jeden z nich je robot a ten druhý je bloncka s mužatkovitým výrazem. Ti se domluví s nějakým rohatým robotem, který je zřejmě pěkný parchant, do toho tam běhají nějací superboti s extrémně vosím pasem a všechno se to točí okolo malé holky a jejího ochránce, který se jmenoval tuším Schwarz. Nebo Brandon, čert ho vem. V celém filmu jde vlastně o to, že se musí zabránit padouchům, aby ovládli jakýsi smrtící stroj, který je tak smrtící, že ho nakonec sejme jedna kulka z odstřelovačky. Ale tak i Death Star měla nějako tu slabinu, že jo.

 

Proč se na film podívat? Rozhodně kvůli animaci, která je místy až skvostná a docela realistická. Dalším kladem jsou určitě akční scény, byť jich je docela poskrovnu. Tím myslím že by jich klidně mohlo být víc, když to měli tvůrci celkem zvládnuté. Třeba část s tankem je docela fajn i když ji docela kazí to, že ho pak zničí úplně debilně.  A další trochu nasrávácí věcí  je nesmrtelnost některých postav. De facto jediné co mi na filmu vyloženě vadilo, byla ta vata okolo, a že jí bylo na tři prošívané kabáty. Taková ta klasika, vzpomínání, kecy jak by to bylo, jak to bude, rozjímaní nad životem, prostě mě to fakt hodně nezajímalo.

 

60%

 
 

 

Portrét


Facebook
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>