Jdi na obsah Jdi na menu
 


Amazing Spiderman 2 (2014)

15. 1. 2015

amazing-spider-man-2-poster.pngHlavní tahák druhého úžasného Spíďy není Spíďa, páč ten je většinu času spíš trapný. A to jak v pyžamu, tak bez něj. Největší tahák tohohle filmu je Elektro. Jako záporák mi přišel děsně zajímavý, ať už po stránce jeho superschopností, tak po stránce jeho osobnosti. Ten jeho úvodní nájezd na Times Square byl docela působivý. Ačkoli na konci v jeho přiléhavém neoprénu až tak působivý nebyl a začal být taky docela trapný. Myslím že to nevydržel a začal se chovat jako ocas, aby v téhle ocasparádě nevyčníval z davu.

Na začátku natáhnou bačkory Spajdyho rodiče. Je to neskutečně srdceryvná scéna a tak jsem se na ni moc nedíval a radši se šel vyčůrat. Jak on tam taťka duševně achá a pozoruje mrtvou ženu v záři zapadajícího letadla je totiž tak emočně vypjatý, že bych to nemusel vydržet a musel bych se začít hodinu uklidňovat na youtube s roztomilými koťátky.

Každopádně, Spajdý žije se svou tetou, ve dvojce už to má vyběhané, takže žádné proč kdy a kde a hned začne chytat ruského chlápka v naklaďáku, kterého hraje Paul GIamatti, ale vůbec nejde poznat. A to ho mám docela rád. Jen tak mimochodem zachrání Jammieho Foxxe, což je budoucí Elektro, který chce Spajdýho potom zabít. To je jak ze Shakespeara! Spajdý to pak stihne na svůj maturitní něco, čert ví co to v americe dělaj. Chtěl jsem napsat že se můžem pokochat Emmou Stone, ale jak se mi vždy líbila a měl jsem jí rád, začínám k ní pociťovat mírnou averzi.  Já sakra stejně nechápu, že Spajdýho totožnost nezná aspoň osmdesátšest lidí, je to tak průhledné, asi jako když si Superman sundá brýle.

Pak je tady Harry Oscorp, či jak se ta emo smažka jmenuje a to je dobrý kámoš Petera Parkera. Pokud vám to ještě rodiče neřekli, Peter Parker je Spiderman! (doufám že jsem vám nezkurvil dětství, ale pro jistotu: Ježíšek neexistuje!) Ten chce Spajdýho krev, protože je nemocný a myslí si že ho jeho krev zachrání (das vampyr!). No, samozřejmě ho nezachrání. Ale chová se stejně trapně, jako celý herecký ansámbl.

Prosím, Andrew Garfield jako Spiderman už ne. Celý film mě nebetyčně sral.

Nejvíce jsem si užil to co ze srdce miluju na moderních filmech a to jsou zpomalovačky. Jo, všechno zpomalit! I závěrečné titulky by mohli zpomalit, abych si je mohl řádně užít! A dát je aspoň do osmi dé.

Amazing Spiderman 2 má docela dost slušných akčních scén, ale to je tak všechno. Vztah mezi Gwen a Peterem, kde Peter pořád fňuká je naprosto nezajímavý a plný klasických klišé (nemůžu tě vystavovat nebezpečí!). Navíc když to říká s výrazem Jirky Mádla, působí to fakt na hovno. Harry Osoborne taky děsný trapák, vypadá pořád sjetě a neustále se tváří, jako by měl zácpu. Když se tváří zle, tváří se úplně stejně jako když vyjadřuje jakoukoli jinou emoci. Gwen v podání Emmy Stone je děsně otravná a akorát Spajdýho otravuje (a mě taky).

Na oko zamotaná slátanina, kterou se snaží Spajdy zamotat do svých sítí aby působila celistvě se mu rozpadá pod rukama a závěrečný dabl souboj je hodně na pěst.

 

40%

 
 

 

Portrét


Facebook
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>